Lymfodrenáž


 
Lymfatická manuální masáž - Lymfodrenáž
Lymfodrenáž je speciální léčebná metoda, za pomocí které se podporuje vyplavování odpadních látek z těla. Jedná se tedy o prostředek detoxikace. Díky lymfodrenáži můžeme z těla dostat nahromaděné toxické látky, které jsou jinak pro tělo škodlivé. Dalším důležitým aspektem lymfodrenáže, je urychlení toku lymfy mízním řečištěm a podpora látkové výměny organismu. Lymfodrenáž významným způsobem podporuje imunitní systém. V dnešní době se hojně využívá spíše ke kosmetickým účelům, například významně napomáhá k odstranění celulitidy. Další nespornou výhodou je, že lymfodrenáž napomáhá k zlepšení metabolismu a zlepšení fyzické kondice, což může vést k úbytku váhy. Před každou lymfodrenáží je zásadní uvolnění důležitých mízních uzlin, aby nedošlo k zablokování. Při lymfodrenáži by mohlo nastat riziko nahromadění lymfy před uzlinou, což je nežádoucí.
Lymfodrenáž se dělí na dva základní typy - lymfodrenáž přístrojovou a manuální:
Manuální lymfodrenáž - První věc, kterou je potřeba zmínit, je fakt, že manuální lymfodrenáž není klasická masáž. Jde o speciální manuální techniku, která je zaměřená na povrchový mízní systém. Rozdíl mezi masáží a manuální lymfodrenáží je primárně v tom, že lymfoterapeut se snaží ovlivnit pouze kůži a podkoží, ale masér jde hlouběji a naopak se snaží ovlivnit primárně svalstvo. Manuální lymfodrenáž je tedy velice prospěšná pro správné fungování lymfatického systému a organismu jako takového. A dobře fungující lymfatický systém, tedy dobrá cirkulace lymfy, je důležitá pro správné fungování vnitřního organismu.
Manuální lymfodrenáž se primárně doporučuje při léčbě otoků či edémů, pro zvýšení imunity, pro detoxikaci organismu, proti celulitidě, pro regeneraci po operacích a úrazech, také jde o prevenci při vzniku křečových žil a v neposlední řadě se využívá pro zmírnění migrén či v boji s obezitou. Naopak manuální lymfodrenáž je nežádoucí při nádorových onemocněních, v případě že má pacient hnisavou ránu, bakteriální nebo virové onemocnění, zvětšené lymfatické uzliny, hyperfunkci štítné žlázy, rýmu nebo kašel, hypertenzi, hyperglykemii nebo v případě, že pacient bere antibiotika a také v případě těhotenství.

Délka masáže:

 

60 min. = masáž přední části těla/ nebo při další návštěvě zadní části těla
90 min. = pokud chcete zkrácenou masáž celého těla, nohy se masírují v pokrčení hned z obou stran
+15 min. = po dohodě lze jakoukoliv masáž prodloužit o lymf. masáž obličeje
60 min. = masáž ze zdravotních nebo estetických důvodu - po dohodě se lze věnovat jen určité partii
!!! Součástí každé masáže je otevírání uzlin těla