Masáže


 ÚČINKY NABÍZENÝCH MASÁŽÍ:  

 

Klasická masáž  (šíje, záda, ruce, nohy, hýždě, bříško, hrudník)

Masáž vždy patřila mezi výborné regenerační prostředky. Pomáhá při léčení nežádoucích stavů jako je stres, bolesti hlavy, nespavost, či problémy s pohybovou soustavou. Má také příznivé účinky na krevní a lymfatický oběh, který nám podporuje regeneraci a obranyschopnost organismu. Masáž dokáže ulevit od bolesti zad a předejít vážnějším stavům. Příznivě působí na nervovou soustavu.

U masáže zad a šíje se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. . Masáž zad a šíje uvolňuje napětí v dolní části zad. Je velmi účinná po dlouhém sezení nebo po dlouhých jízdách autem.

 

Dámská masáž obličeje, krku a dekoltu
Masáž obličeje - jemné masážní techniky pomohou k vyhlazení pokožky, ke zpevnění kontur obličeje, ke zjemnění výrazných linií a vrásek, podporují elasticitu pleti. Masáž obličeje je vysoce relaxační, uvolňuje napětí mimických svalů, prokrvuje pokožku, vyplavuje toxiny a odstraňuje únavu, navozuje pocit uvolnění a vnitřní radosti.

 

Relaxační masáž s vůní - dle momentální nabídky,
např: - s vůní čokolády - masážní olej čokoládový regeneruje, vyživuje a prokrvuje pokožku, má antistresové, relaxační a povzbuzující účinky. Zlepšuje látkovou výměnu.
- s vůní zeleného čaje - masážní olej s extrakty zeleného čaje obsahuje velké množství vitamínu C a vitamínů skupiny B, antioxidantů, minerálů a stopových prvků. Přispívá k omlazení a zpevnění pokožky, působí jako prevence proti jejímu poškození slunečním zářením. Působí také zklidňujícím a relaxačním účinkem na celé tělo, tiší svalovou únavu. Čistí a regeneruje pokožku, odstraňuje z ní škodlivé látky. Pečuje o pokožku s častým výskytem kožních problémů. Má příznivý účinek při revmatických a kloubních potížích a zlepšuje pohyblivost bolestivých míst.

- nebo levandulový, měsíčkový,  pomerančový s rakytníkem, meruňkový olej...dle nabídky

 

Léčitelská masáž s prvky tradiční čínské medicíny
Tato masáž je velice úspěšná při odstranění bolestí, díky hloubkovým masírovacím technikám, spojenými s masáží meridiánů - energetické dráhy těla, doplněno o reflexní terapii, spoušťové body, shiatsu, baňky a další. Průběh masáže je individuální, vždy je přizpůsoben podle potřeb klienta. Masírují se hlavně záda, šíje, zadeček, částečně ruce, nohy a chodidla.  Délka masáže 90 minut.

 

Tradiční thajská masáž
Thajská masáž uvolňuje tělo i mysl. Pomocí protahování, protlačování konkrétních bodů se ovlivňují energetická centra a energetické dráhy v těle, díky čemuž se odstraňují energetické bloky. Body v těle se uvolňují pomocí palců, dlaní, ale i chodidel nebo kolen.  Hlavní účinky:  zlepšení krevního oběhu, posílení imunitního systému, uvolnění svalů, kloubů a šlach, odstranění únavy, stresu, zlepšení spánku, díky relaxačním účinkům nastává celková regenerace. Po masáži se dostaví celková úleva a příjemný pocit v těle.             (Masíruje se v pohodlném oblečení, bez použití olejů.)

 

Kokosová masáž
Relaxační olejová masáž za použití panenského bio kokosového oleje. Ten je známý svou smyslnou exotickou vůní a hojivými účinky.  Díky svému výjimečnému složení je kokosový olej označován jako přírodní antibiotikum. Kokosový tuk narušuje buněčnou stěnu bakterií, plísní a virů, užívá se proto jako hojivá mast.  Zvláčňuje a chrání pokožku - je to nejlepší olej na masáže.

 

Medová masáž
Dopřejte si tuto masáž a zbavte se únavy, vyčerpání, napětí a neklidu. Je vhodná při chronických onemocněních, revmatických bolestech svalů, kloubů, vyhlazuje nečistou, zánětlivou a aknózní pleť. Detoxikačními účinky medu ve spojení s masážními hmaty jsou z těla odstraňovány usazené odpadní látky. Během masáže se mění konzistence medu, který absorbuje škodlivé látky a v průběhu masáže jsou tělem vylučovány. Preventivně působí proti stárnutí, celkově omlazuje a ozdravuje organismus. Kontraindikace:  Při alergii na med a pyly, lupence nebo kožních infekcích.

 

Indická masáž hlavy - antistresová masáž
Zaměřuje se na uvolnění napětí svalů ramen, krku, hlavy a obličeje. Je také označovaná jako antistresová masáž: pomáhá zmírnit bolesti hlavy a očí, uvolňuje pohyb v ramenou a šíji. Samotná masáž hlavy podporuje růst vlasů a zlepšuje jejich kvalitu. Je vhodná jako doplňková terapie deprese a úzkosti.  (Masíruje se v sedě, bez použití olejů.)

 

Reflexologie plosky nohy
Vychází se ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo. Stlačováním a hlazením bodů na chodidle ovlivňujeme svaly, klouby a vnitřní orgány celého těla. Lze zlepšit celkovou látkovou výměnu, ovlivnit bolesti zad a páteře, urychlit hojení. Tělo se stává odolnější a vyrovnanější.

 

Masáž bylinnými měšci

Měšce jsou plněny směsí vybraných sušených bylin a jsou nahřívány v páře. Teplem se z bylin uvolňují léčivé látky. Poté se teplé bylinné měšce přikládají na tělesné partie a léčivé látky jsou tak vstřebávány do organismu. Zároveň touto metodou dojde i k prohřívání svalstva, které je pak ideálně připravené na relaxační masáž. Tyto masážní techniky plné jemných doteků, tepla a vůně bylin, uvolňují, prohřívají

a detoxikují.

 

aktivují všechny buňky v těle, prohřívají
uvolňují napětí a ztuhlé svaly
odstraňují bolesti kloubů
odstraňují únavu, regenerují tělo fyzicky i psychicky
zvyšují odolnost organismu
startují samoléčebné a omlazující procesy
dodávají energii a vitalitu

 

Kontraindikace masáže

veškerá onkologická onemocnění
veškeré akutní stavy organismu (záněty, virózy, infekce,horečnaté stavy,...)
veškerá onemocnění nebo poškození kůže
alergické reakce na některé z bylin (např. heřmánek, levandule,...)
veškerá kardiovaskulární onemocnění

(vysoký krevní tlak, arytmie, problémy se srážlivostí krve, varixy, záněty žil,..)
těhotenství