10 věcí, které byste měli vědět před svým prvním privátním tancem

10 věcí, které byste měli vědět před svým prvním privátním tancem

října 3, 2023 publikoval Iveta Průšová

Chápěte podstatu privátního tance

První a jedním z nejdůležitějších bodů, které byste měli vědět před svým prvním privátním tancem je to, že si ho musíte užít. Nezáleží na tom, zda jste muž nebo žena, amatér nebo profesionál - nejdůležitější je, že tancování je pro radost. Takže předepište stres na vedlejší kolej, uvolněte se a především, buďte sami sebou. Tancování je něco, co vychází z vašeho srdce, takže nenuťte své tělo do něčeho, co nechce dělat. Buďte přítomni, buďte si jisti.

O hodně se točí kolem důvěry

Možná si myslíte, že tancování je o technice, ale ve skutečnosti je to opravdu o důvěře. Musíte mít důvěru v sebe sama, ve své schopnosti, ve své tělo. Musíte důvěřovat svému tanečnímu partnerovi. A musíte důvěřovat procesu. Tancování je o tom, že se učíte, jak se pohybovat s hudebními tóny a jak ovládat své tělo. Je to také o tom, že se učíte, jak komunikovat bez slov. Takže pokud se cítíte nervózní nebo nejisti, nezapomeňte, že důvěra přichází s praxí.

Taneční lekce nejsou povinné, ale mohou být užitečné

Nicméně, taneční lekce jsou určitě užitečné, zejména pokud jste nováčkem. Lekce vám mohou poskytnout základy a pomoci vám získat sebevědomí. Je také skvělý způsob, jak se setkat s lidmi a vytvořit si nové přátele. Ale pamatujte, že nejste povinni se bát nebo se cítit pod tlakem, pokud se rozhodnete pustit se do tance bez lekcí. Je to na vás a jak se cítíte pohodlně.

Naučte se pohybu vodu, ale také respektovat své tělo

V tanci je důležité naučit se plynout jako voda. Pohybovat se s hudbou, ne proti ní. Ale je také důležité respektovat své tělo a jeho hranice. Každý z nás je jiný a každé tělo je jiné. Co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat pro druhého. Takže poslouchejte své tělo, učte se jeho signály a ujistěte se, že s ním jednáte s láskou a respektem.

Moje první lekce privátního tance byla doopravdy vzrušující. Byla jsem nervózní, ale také nadšená. Věděla jsem, že je to něco, co jsem chtěla udělat už dlouho, ale nikdy jsem neměla odvahu. Když jsem se konečně rozhodla udělat ten první krok, byl to jeden z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy učinila. Učila jsem se nové kroky, nové pohyby, ale také jsem se naučila víc o sobě. Učila jsem se, jak komunikovat své pocity přes jazyk tance. A myslím, že to je něco, co každý by měl vyzkoušet alespoň jednou v životě.

Vytváření spojení je klíčové

V tanci, stejně jako v životě, je důležité vytvářet spojení. Nejen se svojí partnerkou nebo partnerem, ale také s hudbou, s prostředím a se svým vlastním tělem. Pokud se cítíte nepřítomní nebo nepřipojení, bude to ovlivňovat váš tanec. Takže se snažte zůstat přítomni, snažte se cítit hudbu, snažte se cítit své tělo a snažte se vytvořit spojení. To je skutečný klíč k úspěšnému tanci.

Děkuji za čtení a mějte na paměti, že tancování je zábava! Je to způsob, jak se vyjádřit a být kreativní. Takže uvolněte se, buďte sami sebou a užijte si svůj první privátní tanec!

první privátní tanec příprava na tanec taneční tipy dance etiquette

Váš komentář