Jak se připravit na nuru masáž: Praktické tipy

Jak se připravit na nuru masáž: Praktické tipy

listopadu 14, 2023 publikoval Jindřich Novotný

Představení nuru masáže

Nuru masáž, která pochází z Japonska, se stává celosvětově populární díky svojí originalitě a hluboko relaxačním účinkům. Nuru znamená v japonském jazyce "kluzký" a to dává celkem smysl, pokud uvažujeme, že hlavní složkou tohoto druhu masáže je speciální nuru gel, který obsahuje mořskou řasu Nori. Moje žena, Helena, a já jsme si tuto masáž vyzkoušeli během naší poslední návštěvy Japonska a bylo to nezapomenutelné zážitkem.

Proč nuru masáž?

Důvody pro nuru masáž mohou být různé. Někdo si ji vyzkouší pro relaxaci, zlepšení intimity s partnerem nebo jako způsob, jak prohloubit pohodlí a požitek. Kromě fyzických dopadů nuru masáže jako jsou zlepšení krevního oběhu, odbourávání stresu a napětí, vede též k hlubokému pocitu spokojenosti a radosti.

Příprava prostoru pro nuru masáž

Příprava prostoru pro nuru masáž je kľúčová. Ideální je mít dostatečně velkou místnost s možností otevřených oken pro přístup světla a vzduchu. Důležité je také mít dostatek teplých ručníků, plastovou plachtu na ochranu podkladu a samozřejmě nuru gel. Nezapomeňte na pohodlný matraci nebo mat na podlahu.

Nákup nuru gelu a dalších potřeb

Nákup nuru gelu a dalších potřeb je další krok. Nuru gel můžete zakoupit v specializovaných obchodech nebo online. Existují různé druhy nuru gelu, takže je dobré si před nákupem udělat průzkum. Jsem si jistý, že jako já, budete chtít to nejlepší pro svůj zážitek. Jak jsem již zmínil, nezapomeňte na teplé ručníky a plastovou plachtu pro ochranu podkladu.

Před masáží

Před masáží vám doporučuji napustit vanu teplou vodou a přidat do ní nuru gel. Ponořte se do vany a dopřejte si relax. Následně se osušte a připravte se na nuru masáž. Heleně a mě se osvědčilo vytvořit příjemnou atmosféru pomocí svíček a relaxační hudby.

Průběh nuru masáže

Průběh nuru masáže je doplňkovým zážitkem k přípravě a po ní. Masérka, v našem případě Helena, nanese gel na své tělo a tělo partnera. Následuje samotná masáž, která zahrnuje mnoho tělesných dotyků a posunů. Vše je samozřejmě v kontrole obou stran a důraz je kladen na pohodu a komfort obou.

Po masáži

Po masáži nechte sebe a svého partnera relaxovat. Dopřejte si něco dobrého k pití, třeba sklenku šampaňského. Vychutnejte si ten pocit klidu a pohody, který nuru masáž přináší. Je to zvláštní okamžik, kdy je čas zpomalit a vychutnat si detaily a momenty.

Hlubší spojení s partnerem

V budoucnu může nuru masáž vést k hlubšímu spojení s vaším partnerem. Například Helena a já jsme si všimli, jak se naše vztahy zlepšily po tomto zážitku. Má to co do činění s tím, jak se nuru masáž dotýká našich emocí, našeho těla a naší mysli.

Závěrečné myšlenky

Vyzkoušení nuru masáže může být skvělou zkušeností, pokud jste otevřeni novým věcem a chcete vylepšit svůj vztah s partnerem. Je to cesta k relaxaci, potěšení a prohloubení intimity. Je to také cesta k autenticitě a hlubšímu porozumění svému tělu a tělu svého partnera. Osobně vám nuru masáž mohu vřele doporučit.

nuru masáž příprava na masáž praktické tipy wellness

Váš komentář