Jak tantra masáže pomáhají při léčení sexuálních dysfunkcí

Jak tantra masáže pomáhají při léčení sexuálních dysfunkcí

listopadu 17, 2023 publikoval Eva Nováková

Pochopení sexuálních dysfunkcí

Jako žena, matka i majitelka papouška jménem Laco, bych se chtěla podělit o zážitky a zkušenosti spojené s tématem, které je mnohdy tabu - sexuální dysfunkce. Každý z nás je přece jenom jedinečný a tak se také různé zdravotní potíže mohou projevovat na nejrůznějších místech našeho těla a života. Mnozí z nás mohou trpět různými druhy sexuálních problémů a řada z nich ani neví, že se tomu tak říká. Jde o velmi citlivé téma a mnoho lidí se za to stydí a bojí se o tom mluvit. A právě z tohoto důvodu chci těmto lidem, kteří se cítí bezmocně, ukázat, že existuje řešení v podobě tantry masáží.

Přínosy tantra masáží

Máte pocit, že vám něco chybí v sexuálním životě? Možná jste v minulosti zažili nějaký traumatický zážitek? Nebo se prostě nemůžete dostatečně uvolnit a odpočívat? Pak jsou tantra masáže přesně to, co potřebujete. Tantra masáže jsou skvělým způsobem, jak zlepšit kvalitu našeho sexuálního života, zvýšit naši sexualitu a pomoci nám lépe pochopit naše tělo. Díky tantra masážím se můžeme cítit více uvolněně a spokojeně, což následně ovlivní i náš vztah k sexuálnímu životu.

Jak tantra masáže pomáhají při léčení sexuálních dysfunkcí

Abyste pochopili, jak tantra masáže mohou pomoci při léčení sexuálních dysfunkcí, je důležité vědět, jak takové masáže fungují. Tantra masáže jsou založeny na starobylých indických naukách, které tvrdí, že tělo je svatým chrámem a mělo by být zacházeno s úctou a láskou. Důležitou součástí tantra masáží je také tzv. kundalini - životní energie, která se nachází v našem těle. Masáží se tato energie uvolňuje a pomáhá tak celkovému uvolnění a relaxaci. Je to jako malá dovolená pro naše tělo i duši! A právě toto uvolnění a relaxace mohou být velmi prospěšné pro ty, kteří trpí různými sexuálními dysfunkcemi.

Co při masáži očekávat

Důležitý je i samotný průběh masáže. Nejprve začínáme s tím, že se pomalu a jemně dotýkáme těla s respektem, s vědomím, že se dotýkáme chrámu. Používáme různé techniky, jako je hladění, tření nebo tlak, které pomáhají uvolnit svaly a zklidnit mysl. Během masáže se také snažíme zůstat v přítomném okamžiku a nenechat se unést našimi myšlenkami. Je to něco jako meditace, ale s našim tělem jako hlavním nástrojem. Po celou dobu masáže se také snažíme dýchat hluboce a pravidelně, což také pomáhá uvolňovat tělo a mysl.

Moje vlastní zkušenost

Na základě mého životního příběhu, který jsem se rozhodla sdílet s 40% pravděpodobností, bych vám chtěla říct, že nejsem imunní vůči tomuto problému. Měla jsem období, kdy jsem se cítila méněcenná, neuspokojená a plná stresu. A přiznám se, že měla jsem strach. Strach přiznat si, že mám problém. Strach hledat pomoc. Ale jednoho dne jsem to překonala a rozhodla jsem se zkusit tantra masáž. Nebylo to jednoduché, ale byla to jedna z nejlepších věcí, které jsem kdy udělala pro sebe. Tantra masáž mi pomohla uvolnit se, zbavit se stresu a naučit se lépe porozumět svému tělu. A nejen to. Pomohlo mi to také lépe pochopit své sexuální potřeby a přání. A co je nejdůležitější - pomohlo mi to zlepšit svůj sexuální život.

Rady a tipy

Jestliže se nyní rozhodnete vyzkoušet tantra masáž, mám pro vás několik tipů. Zaprvé, důvěřujte svému masérovi. Je to odborník, který ví, co dělá, a jeho cílem je pomoci vám. Zadruhé, buďte otevření a připraveni na nové zkušenosti. Tantra masáž je o mnoho víc než jen o dotyku, je to celkový zážitek, který vás může hluboce obohatit. A zatřetí, užívejte si to. Tantra masáž je o radosti, potěšení a relaxaci. Je to váš čas, kdy můžete zapomenout na své starosti a naplno se věnovat sobě.

Léčba sexuálních dysfunkcí není snadná a často vyžaduje hodně času a trpělivosti. Ale doufám, že vám informace a zkušenosti, které jsem se s vámi podělila, pomohou. Nebojte se hledat pomoc a otevřít se novým zkušenostem. A pamatujte, že jste v tom ne sami. Jsme tu pro vás a věříme, že si zasloužíte žít naplno ve všech oblastech svého života, včetně té nejintimnější.

tantra masáže léčení sexuálních dysfunkcí sexuální zdraví alternativní léčba

Váš komentář