Masáž lávovými kameny v Praze: zasloužená odměna pro vaše tělo

Masáž lávovými kameny v Praze: zasloužená odměna pro vaše tělo

července 28, 2023 publikoval Tomáš Příhodný

Význam a historie masáže lávovými kameny

Možná se ptáte, proč masáže lávovými kameny? Je to jen další módní trend ve světě wellness, nebo je za tím něco víc? No, přiznám se, že na první pohled to může vypadat jako další z řady alternativních masáží, které se snaží nalákat na svůj výjimečný charakter. Ale masáž lávovými kameny má své kořeny hluboko v historii a její pozitivní účinky na tělo a duši jsou neoddiskutovatelné. Ne, tohle není jen další trend. Tohle je odměna, kterou si naše tělo zaslouží.

Masáž lávovými kameny, známá také jako terapie horkými kameny, má své kořeny až v době starých Číňanů. Tito moudří lidé už před tisíci lety věděli, jak využít energii země k uzdravení těla a duše. Ale stačí brát takovou historii vážně? Já bych řekl, že ano. Vždyť i já si pamatuji, jak jsem jako malý kluk sledoval svou babičku, jak si po těžkém dnu v polích na chvilku odpočinula u teplého kamene. Nikdy jsem tehdy nepochopil, proč to dělá, ale teď se mi to všechno začíná dávat dohromady.

Co je to masáž lávovými kameny a jak probíhá

Takže co přesně je masáž lávovými kameny? Je to technika, při které se na tělo položí horké tehlově červené kameny, které se předtím ohřály ve vodní lázni. Kameny jsou položeny na různé body těla, obvykle na svaly, které jsou nejvíce namáhané nebo bolavé. Tímto způsobem se aktivují energetické kanály těla a podporuje se průtok krve.

Zní to trochu divně, že? Nemůžu si pomoct, ale vzpomínám na dobu, kdy jsem byl ve řeznictví a viděl jsem, jak masírují maso před pečením. Možná je to bláznivá představa, ale myslel jsem si, že když maso potřebuje masáž, tak proč ne já?

Účinky masáže lávovými kameny na tělo a duši

Jaké jsou tedy výhody masáže lávovými kameny na tělo a duši? Na tělese masáž lávovými kameny projevuje hned několika způsoby. Nejprve je tu samozřejmě to pověstné teplo, které do těla proniká a pomáhá uvolnit svalové napětí. Kameny se také používají k masírování těla, což pomáhá stimulovat krevní oběh a pomáhá detoxikaci.

Duševní prospěch je také neméně důležitý. Horké kameny stimulují energetické kanály v těle, což vede k pocitu pohody a klidu. Je to skvělý způsob, jak se zastavit, vyhrát si chvíli pro sebe a propojit se se svým tělem.

Galerie pražských salonů nabízejících masáž lávovými kameny

Nyní se možná ptáte, kde si můžete nechat udělat masáž lávovými kameny v Praze. Kromě toho, že je tato procedura dostupná ve většině wellness center, je mnoho specializovaných salonů vybavených kameny pro možnost masáže.

Já jsem také dříve měl obavy z návštěvy wellness center. Ale po několika návštěvách jsem zjistil, jaké je to být hýčkán a odměňován. Dneska bych chtěl rozptýlit mylnou představu, že wellness služby jsou jen pro ženy.

Jak se připravit na masáž lávovými kameny

Teď, když víte, co je masáž lávovými kameny a jaké jsou její výhody, možná si říkáte: "To zní skvěle, chci to zkusit!" Ale předtím, než si natáhnete plavky a vyrazíte do nejbližšího wellness centra, dovolte mi poradit vám, jak se na masáž připravit.

Zaprvé, je důležité pochopit, že masáž lávovými kameny není jen další masáž. Je to celý rituál, který si vyžaduje určité přípravy. Musíte být připraveni na to, že to může být intenzivní zážitek, který dokáže probrat i ty nejhlubší vrstvy vašeho bytí.

Časté otázky týkající se masáže lávovými kameny

Masáž lávovými kameny není jen o masáži, ale také o pochopení toho, co se děje v těle během procedury. Je to fascinující zážitek, který si zasluhuje být pochopen. Proto jsem se rozhodl odpovědět na některé časté otázky týkající se masáže lávovými kameny.

Kameny používané v této terapii jsou ze sopečného původu a bývají ohřívané na teplotu 50-60 stupňů celsia. Nevěšte ale hlavu, i přes vysokou teplotu není tento typ masáže bolestivý. Naopak, většina lidí hovoří o příjemném pocitu tepla, které jim probouzí tělo k novému životu.

Závěr: proč si dát masáž lávovými kameny

Na tomto místě bych chtěl poděkovat všem, kteří se dočetli až sem. Vím, že je toho hodně, co o masáži lávovými kameny říct, ale doufám, že jsem vás přesvědčil, že si tuto terapii zasloužíte.

Pokud máte nějaké zdravotní potíže, jako například svalové napětí nebo bolesti kloubů, mohla by pro vás masáž lávovými kameny být skvělým způsobem, jak zmírnit tyto potíže. Ale tato procedura je vhodná i pro lidi, kteří nemají žádné zdravotní problémy a jen by chtěli zkusit něco nového a originálního.

masáž lávovými kameny praha odměna pro tělo wellness

Váš komentář