Masáž lávovými kameny v Praze: Zážitek, který stojí za to

Masáž lávovými kameny v Praze: Zážitek, který stojí za to

října 13, 2023 publikoval Eva Nováková

Úvod do světa masáží lávovými kameny

Masáže běžně vnímáme jako způsob relaxace, ale málo z nás tuší, že by mohlo existovat něco ještě luxusnějšího a očistnějšího. Masáž lávovými kameny je jakousi třešinkou na dortu světa wellness a rozhodla jsem se vám ji trochu přiblížit. Je to skutečný zážitek a důvod, proč se vydat na výlet až do Prahy, pokud tam nebydlíte.

Při této masáži se využívají speciálně vyhlazené bazaltové kameny, které jsou předem ohřáté na ideální teplotu. Tyto kameny jsou následně na těle rozmístěné tak, aby byly ideálně pokryty energetické dráhy. Myslela jsem si, že to bude nepříjemně horké, ale nakonec jsem se cítila skvěle!

Naše cesta za touhle masáží

Přiznám se, že jsem se zpočátku obávala toho, jaké to bude. Ale Filip, můj manžel, byl tak nadšený a tak mě přemluvil, že jsem nakonec s radostí souhlasila. Rozhodli jsme se pro sobotu. Dorota byla s kamarádkou na kempu, takže jsme měli celý víkend jen pro sebe.

Už cesta do Prahy byla naprosto úchvatná. Obzvláště krajinou kolem Železného Brodu a Železných studniček. A posléze samotná Praha. Celý den byl jako vystřižený z pohádky.

Samotný průběh masáže

Kameny byly ohřáté na příjemných 50 stupňů a měli jsme možnost si vybrat z různých esenciálních olejů. Já si vybrala levandulový pro jeho uklidňující účinky. Filip si vybral citrónový pro jeho povzbuzující efekt.

Postupně, jak masérka rozmisťovala jednotlivé kameny po těle, jsem cítila napětí opouštět mé tělo. Filip mi řekl, že měl stejný pocit. Po skončení masáže jsme se oba cítili jako nově narození.

Zážitky zdejších lidí

Po masáži jsme se rozhodli zůstat na kávu v přilehlé kavárně, kde jsme potkali pár dalších hostů. Byli to zkušení cestovatelé, kteří sdíleli naše nadšení pro lávové kameny a vyprávěli nám o jejich zkušenostech. Úžasné bylo, že i když jsme byli v hlavním městě České republiky, všichni kolem mluvili o tom, jak jejich návštěva přinesla mír a relaxaci do jejich života.

Už se těšíme na další návštěvu, Filip si dokonce začal plánovat co uděláme příště. A já se těší inspect, že si uvědomujeme, jak skvělé je, že existují taková místa, kde můžeme zapomenout na stres dnešního rychlého světa.

Praktické tipy a rady

Nyní, když už jste se dočkali až sem, bych ráda sdílila pár praktických tipů, které jsem získala během naší návštěvy. Je lepší jít na masáž lávovými kameny s prázdným žaludkem a v opojení lávových kamenů se vyhněte konzumaci alkoholu. Po masáži doporučuji popíjet dostatek vody, aby se organismus vyčistil od všech toxinů, které mohou během masáže uvolnit.

Nechte své starosti za dveřmi a vychutnejte si obnovení energie, které masáž lávovými kameny přináší. Věřte mi, že se to skutečně vyplatí. Ať už jste odkudkoli, jste to vy, kdo tuto zkušenost zaslouží. Nechejte se mazlit a odměňte se za tu práci, kterou denně odvádíte. Už se těším na další návštěvu Prahy!

Masáž lávovými kameny wellness Praha relaxace zdraví

Váš komentář