Pomůcky pro tantrickou masáž: co všechno potřebujete vědět

Pomůcky pro tantrickou masáž: co všechno potřebujete vědět

srpna 6, 2023 publikoval Tomáš Příhodný

Úvod do světa tantrických masáží

Dozvěděl jsem se něco o tantrické masáži poprvé díky příteli, který je vášnivým příznivcem této formy relaxace. A musím říct, že to byla pro mě dost fascinující myšlenka. Kdo by si nedokázal představit hodiny strávené v hladkých a synchronizovaných pohybech, které ti poskytují naprosté uvolnění a klid? Ať už jste začátečník jako já, nebo zkušený znalec, všechny nástroje, které potřebujete pro tantrickou masáž, můžete najít hned zde, v tomto článku. A ano, je to tak trochu jako šlehání obří poháry čokoládové horké čokolády v kuchyni ... ale o to víc zábavy!

O co jde u tantrických masáží?

Tantrická masáž je o obrovském množství věcí - je to především o relaxaci a uvolnění těch nejhlubších svalů v našem těle, ale také o připojení naší mysli a ducha. Myslím, že mám opravdu štěstí, že to mohu dělat tak často tak komplexní způsobem, protože to vždy přináší úlevu a klid. A kdo z nás by nechtěl někdy zastavit svět a jen tak ležet tam v klidu, pociťovat pohyb po celém těle?

Esenciální potřeby pro tantrickou masáž

Prvními pomůckami, které budete potřebovat pro tantrickou masáž, jsou kvalitní oleje a vůně. Já osobně dávám přednost olejům z mandlových ořechů, protože jsou tak bohaté a vyživují tělo tak úžasným způsobem. Je ale důležité experimentovat a objevovat, které oleje a vůně vám nejlépe vyhovují. Můj pes Max je vždy stejně nadšený, když přinesu novou láhev oleje domů, a začne okolo mě skákat a vyjadřovat své nadšení. Ale obecně lze říct, že cílem je najít olej a vůni, které jsou příjemné, a zároveň podporují relaxaci a pohodu.

Prostěradla, měkké ručníky a prostředí

Někteří lidé se mohou ptát, proč je potřeba mít speciální prostěradla a ručníky jen pro tantrickou masáž. Odpověď je jednoduchá: je to o omezení jakéhokoli nepříjemného pocitu a přidání extra vrstvy komfortu. A hej, moje kočka Míša doopravdy vás bude sledovat širokýma očima, pokud je najde. Takže pokud máte doma také nějakou zvědavou kočku, můžete si představit. Ale zase, je to jen další důvod, proč si masáže vychutnávám s takovou radostí.

Stav mysli a těla před masáží

Znalci v oblasti tantrických masáží říkají, že pro účinnou masáž je zásadní být v dobrém stavu mysli i těla. Stejně jako u jiných forem relaxace, je i zde důležité, abyste před masáží necítili stres nebo obavy. Já osobně se snažím dát si kratší meditaci nebo jen chvíli zavřu oči a zaměřím se na svůj dech. Moje děti Jakub a Anna mi v tom pomáhají, když se mnou před masáží provádějí mediace. Je úžasné vidět, jak jsou otevření a naučit se něco nového, i když jsem o tom zprvu byl trochu skeptický.

Kde můžete získat tantrické masáže?

Obyčejně bych řekl, že tantrické masáže můžete získat v specializovaných salonech pro masáže. Ale upřímně, alespoň v mém případě je to o tom, že si je naučit sám. Často to vypadá tak, že si sednu s notebookem, vyhledám nějaký video tutoriál a začnu experimentovat. Je to celý proces učení a objevování, a popravdě musím říct, že mi to ubírá hrozně moc času. Ale stojí to za to. Tantrické masáže mi přinesly výraznou úlevu od mého stresového života a pomohly mi být více v souladu s mým tělem a se svými potřebami.

tantrická masáž pomůcky pro tantrickou masáž prvky tantrické masáže příprava na tantrickou masáž

Váš komentář