Senzuální masáž v Praze: Kompletní průvodce

Senzuální masáž v Praze: Kompletní průvodce

října 24, 2023 publikoval Jindřich Novotný

Co to je senzuální masáž?

Jestliže si představuješ senzuální masáž jako erotický zážitek, tak to není daleko od pravdy, ale zároveň to není všechno. Senzuální masáž je forma terapie s použitím technik masáže, které stimulují smysly a probouzí tělo k novým zážitkům. Místo tradičního zaměření na zmírnění svalové bolesti a napětí, se senzuální masáž věnuje budování důvěrnosti mezi masérem a klientem a vybudování vzájemné úcty a blízkosti.

Při senzuální masáži je důležitý kontakt s tělem, vnímání doteků a sladění dechu. Hluboký dech pomáhá uvolnit svaly a mírní stres. Senzuální masáž je jako tanec, kdy masér svými rukama tvoří různé pohyby, jakoby maloval na těle klienta. A to všechno není jen pro potěchu těla, ale také pro duševní pohodu.

Jak funguje senzuální masáž?

Senzuální masáž odstraňuje bloky a napětí, které nám brání v plném prožití a vnímání vlastního těla. Techniky masáže jsou velmi různorodé, ale vždy se jedná o jemné, pomalé pohyby s vědomým a citlivým dotykem. Masáž se provádí s oleji, které dodají kůži výživu a zároveň umožní snadnější klouzání rukou po těle.

Senzuální masáž má také své pravidla a zajímavosti. Například masáž se provádí při teplotě místnosti kolem 25 stupňů, aby se tělo neprochladilo. Dále, přestože jsou běžně přítomeny erotické prvky, sex jako takový není součástí masáže. Přesto se jedná o velmi intimní záležitost, proto je dobré si pečlivě vybrat maséra nebo masérku, s nímž si budete rozumět.

Kde najít senzuální masáž v Praze?

Praha je město plné možností a to samé platí i pro senzuální masáže. Studio nabízející tyto služby najdeš prakticky na každém rohu. Ale jak poznat to správné?

Při výběru studia se zaměř na jeho atmosféru, na profesionální přístup a kvalitní služby. Důležité je také, zda studio nabízí diskrétnost a respektuje soukromí klientů. Nenech se odradit vyšší cenou, s tím často souvisí i vyšší kvalita služeb. Můžeš se také podívat na recenze jiných klientů – zde ale dej pozor, některé mohou být falešné.

Mám svůj oblíbený salon, ale o něm vám povím až někdy příště. To je přece jenom mé malé tajemství. Můj pes Max by mi to nikdy neodpustil, kdybych prozradil svůj oblíbený únikový bod ve světě dospělých.

Jak se připravit na senzuální masáž?

Příprava na senzuální masáž je důležitá pro co nejlepší zážitek. Prvním krokem je dobrá hygiena. Před masáží je vhodné se sprchovat, nemusíš ovšem jen u toho. Je to také ideální čas pro mentální přípravu, kdy se můžeš uvolnit a zapomenout na starosti dne.

Je dobré také dodržovat zdravý životní styl, nekuřit a nepít alkohol před masáží. Komunikace s masérem je také důležitá. Řekni mu, jaké máš očekávání, na co se chceš zaměřit nebo jestli je něco, co tě trápí a chceš to řešit právě prostřednictvím masáže. A nezapomeň, že jsi tam pro tebe a pro svůj zážitek, snaž se plně věnovat prožitkům a vnímání svého těla.

Měl jsem kamaráda, co se bál senzuální masáže zkusit. Až jednou přišel na návštěvu a viděl, jak se moje kočka Míša přítulně tře o nohu a já ji hladím, pomyslel si, že on také potřebuje nějaké to pohlazení. Od té doby chodí na masáže pravidelně.

Tipy a triky na senzuální masáž

Masáže jsou záležitostí individuální a senzuální masáž není výjimkou. Každý máme různé preference a citlivé body. Zkus si před masáží nestydět prozradit masérovi své preference. Mohlo by to výrazně zlepšit tvoji zkušenost.

Můžeš také experimentovat s různými technikami a styly masáže, aby sis našel to, co tě nejvíce uspokojí. Ale nezapomeň, senzuální masáž není jen o dosažení orgasmu, ale také o celkovém prožitku a uvolnění.

A teď něco pro páry: co zkoušet senzuální masáž spolu? Často se poskytují kurzy, kde se můžete dozvědět, jak svému partnerovi udělat takovou masáž. Je to skvělý způsob, jak proměnit váš vztah ve větší intimitu a blízkost.

Zdroje pro senzuální masáž

Chceš se dozvědět více o senzuální masáži? Existuje spousta zdrojů, které tě mohou dále inspirovat. Já například doporučuji knihu "The Art of Sensual Massage" od skvělých autorů Gordona Inkelese a Murryho Todda. Je plná praktických tipů a technik, které můžeš využít pro zlepšení své masáže.

A co takhle navštívit nějaký kurz masáže? Je to skvělý způsob, jak se naučit techniky z první ruky a také získat zpětnou vazbu. Navíc se tak můžeš setkat s podobně smýšlejícími lidmi a získat nové kamarády.

Možná jeden den, kdy budou moje děti Jakub a Anna dospělí a moji zvířecí kamarádi Míša a Max nebudou potřebovat tolik pozornosti, zkusím takový kurz sám. Ale zatím si užívám masáže profesionálů a odborníků v Praze.

senzuální masáž masážní salony v Praze průvodce senzuální masáží relaxace v Praze

Váš komentář